Nemám rada v byte zbytočnosti. Niekedy som patrila medzi tie mladé baby, ktoré nakupujú kopec handier a topánok a kozmetiky a moje heslo bolo “Hlavne všetkého veľa”. Postupne som začala veci pretrieďovať. Najprv z dôvodu, že sa mi nechcelo stále všetko upratovať a neskôr z toho dôvodu, že som sa cítila stiesnená.
Paradoxne, odkedy máme Martinka máme menej vecí ako kedykoľvek predtým. Možno preto, že si uvedomujem, že bude každým dňom potrebovať viac priestoru on sám.
Starostlivo vyberám všetko čo sa kúpi. Nielen oblečenie pre nás dospleých a pre malého (áno, som divná krkavčia matka, ktorá akosi necíti potrebu kúpiť všetko premilené čo uvidí), ale aj spotrebiče, bytové doplnky, hračky.

Rovnako sme to riešili aj so všetkými kojeneckými potrebami. Máme dve veľké sklenené fľaše a mali sme dve malé sklenené fľaše. Mali. Jednu som hodila o zem, naozaj nie v amoku, skôr to vyzeralo, že odo mňa tá fľaša sama odskočila. A potom máme ešte jednu umelú, ktorú sme kúpili raz ako núdzové riešenie a teraz sa verejne priznávam – ani sme ju nemali kde umyť predtým ako som do nej zamiešala malému mlieko. Ruky mi odťať, ale dieťa to prežilo. Na týchto fľaškách len dookola meníme cumle. Odkedy sme začali s príkrmami, máme jednu sadu riadu. Pohár, miska, tanier. Dve lyžičky. Tu sa naša zásoba vecí končí. Aj napriek tomu, že sme zásadne minimalisti, keď to všetko poumývam, zabierie to pol drezu a už si nemám kam položiť ani tanier po instantnej polievke, nato vlastne stačí aj hrnček, ale ani ten sa tam nezmestí.

Preto sme si zaobstarali odkvapkávač na fľaše Avent z feedo.sk. Normálne super užitočná vecička. Pokvačkám naň všetko, čo mi zavadzia – fľaše, cumlíky, pohár, misku. Nezaberá to miesto. Okrem toho, keďže má držiak vlastnú podložku, nemusí byť ani na dreze a pohodlne z podložky dokážem aj vyliať neskôr odkvapkanú vodu.
Mamičky s veľkou kuchynskou linkou asi taký problém nemajú, ale okrem miesta považujem za nevýhodu pri odkladaní detských potrieb na kŕmenie aj čistotu. Nech som sa teda ja snažila ako som chcela, vždy sa mi niečo medzi ten čistý riad dostalo. Niekedy saponát, inokedy aj kúsky jedla z riadu, ktorý som práve v dreze umývala. S odkvapkávačom tento problém odpadá. Fľaše vysia na ňom dole hrdlom (alebo hlavou, kto si to ako lepšie vie predstaviť) a tak sa do nich žiadna špina nedostane. A! Ďalšia skladačka pre matky. Držiaky namontované na podložke – nazvime to telo odkvapkávača – je rozoberateľné a prispôsobiteľné každej veľkosti. No čo som vám hovorila, výborná zábavka! 🙂

Tento článok vznikol v spolupráci s feedo.sk

Veronika

Veronika - Author

You Might Also Like

Tvoj názor ma zaujíma. Môžeš ho napísať sem.