A je to tu
okt 29, 2018

A je to tu!

Teda presnejšie už je to tu nejaký čas, ale nebola som schopná sa hlásiť skôr. Ako som nečakane otehotnela, tak som aj nečakane porodila. Našťastie sme zdraví a šťastní a všetko dobre dopadlo.

Malý sa na svet naozaj ponáhľal. Ráno o siedmej sme sa zobudil a cítila som zvláštne pichanie v chrbte. Ako som neskôr zistila, bola to kontrakcia. Môj muž medzitým odišiel do Ružinovskej nemocnice – zhodou okolností na pôrodnú sálu. Volala som mu, že sa musí vrátiť, lebo dnes rodíme my na Antolskej. Tak švihom domov a do pôrodnice. Teda nie až takým švihom. Kontrakcie som už mala každé štyri minúty a ešte som si išla dať rýchlu sprchu, namaľovať sa a podobne. Áno, som hrozná, ale naozaj som nechcela, aby naše dieťa dostalo šok z toho, ako vyzerám po zobudení.

Do nemocnice sme prišli o trištvrte na deväť, sestričke som povedala, že asi rodím. Naozaj som nevedela, či to už prišlo alebo nie. Celé tehotenstvo som totiž odmietala o pôrode hovoriť, aby som sa zbytočne vopred nestresovala. Tak som sa v pokoji zložila v príjmovej izbe a počkala na lekára. Okolo pol desiatej ma vzali na pôrodnú sálu, že si ešte dáme v kľude epidurálku, na všetko sa pripravíme, lebo máme ešte času dosť. Po epidurálke prešla iba pol hodina a už som rodila. A tak o 11:12 bol malý na svete (chcel byť samozrejme zaujímavý a tak si pupočnú šnúru obtočil okolo krku – pre istotu dvakrát). Mal váhu 2740g, takže keď mi ho po pôrode dali, ledva som ho v tej plienke našla.

Na pôrodnej sále mi môj muž povedal: “Vieš čo je super? Že si ho môžeme potom zobrať domov.” Neviem či je to tým, že som sa pozerala v nemocnici celé dni len na neho – vo dne v noci, ale mám pocit, že sa nevidíme prvýkrát, že sa už poznáme odniekiaľ.

Možno sme boli už predtým spolu a len som prišla na svet prvá, aby som nám našla nejakého ocka a keď už videl, že toto je ten správny tak prišiel medzi nás.

Tomas - Author

You Might Also Like

Tvoj názor ma zaujíma. Môžeš ho napísať sem.